logo

نواندیشان آتی نگار فرتاک

بَلَدچیِ مسیرهای آینده

بنر
icon

خانه

icon

وبلاگ

icon

دیده‌بان آینده‌

icon

محصولات

icon
icon

دیدوان

cover
cover

آینده نگاری استراتژیک

پیاده سازی مثلث آینده نگاری

icon

آینده‌نگاری استراتژیک پیوندی میان درک، تفکر و برنامه‌های عملیاتی آینده‌گرا در سطح یک نهاد است. نهادی که می‌تواند یک کسب و کار از یک استارت‌آپ کوچک گرفته تا یک هلدینگ بزرگ باشد. کوشش اصلی ما در آینده‌نگاری استراتژیک در وهله‌ی اول کنار گذاردن هر نوع نگاهی است که صرفا به دنبال پیش‌بینی آینده باشد. ما آینده‌ها را ترویج می‌دهیم و به سازمان کمک می‌کنیم تا به جای عجله در بستن مسیرهای آینده، به آینده به عنوان موجودی رشدیابنده و بدون مرز بنگرد.

الگوی کلی ما برای آینده‌نگاری استراتژیک، مثلث آینده‌نگاری است. در این مثلث سه رکن اصلی مورد توجه قرار می‌گیرند. رکن اول فکر کردن نظام‌مند به آینده یعنی همان آینده‌پژوهی، رکن دوم گفتگو کردن پیرامون آینده یا همان دوراندیشی جمعی و رکن سوم جاری‌سازی آینده یا همان یادگیری حین عملِ پیش‌نگرانه.

آینده‌نگاری استراتژیک در سطح یک شرکت می‌تواند به فراخور وضعیت و نیازمندی‌های شرکت از ترکیبی از روش‌های آینده‌نگاری (ره‌نگاشت، دلفی، سناریو، تحلیل روند، تحلیل اثرات متقابل، تحلیل تاثیر بر روند، تحلیل لایه‌ای علت‌ها، شبیه‌سازی، چرخ آینده و ...) بهره ببرد. یکی از نقاط قوت ما در نواندیشان آتی نگار فرتاک طراحی سبد روش‌هاست. روش‌هایی که بسته به اقتضائات شرکت به بهترین شکل ممکن بتوانند در ترکیب با هم، راهنمای آینده باشند. در ویدیوی کوتاه زیر توضیحاتی پیرامون مثلث آینده‌نگاری ارائه شده است.

برای ثبت درخواست مشاوره می‌توانید از طریق تماس با ما اقدام نمایید.