logo

نواندیشان آتی نگار فرتاک

بَلَدچیِ مسیرهای آینده

بنر
icon

خانه

icon

وبلاگ

icon

دیده‌بان آینده‌

icon

محصولات

icon
icon

دیدوان

داستان ما
آیکون کلیک
تجربه‌ی سفر تجربه‌ای شیرین و لذت‌بخش است، اما می‌دانیم که برای سفری مطمئن در جغرافیای مکانی به ابزارهایی مانند نقشه، قطب‌نما، سیستم ناوبری، علائم کنار جاده و یا حتی علائم طبیعی نیاز داریم. اما برای سفر در جغرافیای زمانی چه؟.
آیکون کلیک
چه بخواهیم و چه نخواهیم، چه اهل سفر باشیم و چه نباشیم، لاجرم همه‌ی ما آدمیان و همه‌ی سازمان‌ها و شرکت‌هایمان، مسافران جغرافیای زمانی هستیم. ما هموراه در مسیری و رو به مقصدی در آینده در حرکتیم. اما نباید فراموش کنیم که سفر زمانی یک تفاوت بنیادین با طی مسیر در جغرافیای مکانی دارد.
آیکون کلیک
جغرافیای زمان هیچ گاه ایستا و بی حرکت نیست و بی وقفه درست جلوی روی ما در حال شکل گرفتن است. بنابراین سفر به آینده یک سفر شگفت انگیز به جایی است که قسمت هایی از آن را قبلا در گذشته دیده‌ایم، قسمت هایی از آن را طی مسیر به تدریج تجربه خواهیم کرد و قسمت هایی از آن کاملا بدیع خواهند بود.  
آیکون کلیک
صد البته نکته مهم این است که سفر همه‌ی ما به آینده با یک کیفیت انجام نخواهد گرفت. بسیاری از مسافران چون زنگیان مست تلوتلو خوران سر از ناکجایی در آینده در خواهند آورد، برخی مقلدان همچون کودکان نابالغ به دنبال دیگران در یک حرکت گله‌وار به سرپناهی برای بقا خواهند رسید و تنها اندکی از ماجراجویان سرزمین‌های جدید را کشف خواهند کرد.
آیکون کلیک

ما در نواندیشان آتی نگار فرتاک با افتخار در کنار آن عده‌ی اندکی هستیم که آینده را می‌سازند. نواندیشان آتی نگار فرتاک به عنوان نخستین شرکت دانش بنیان کشور در حوزه آینده پژوهی و با شعار "بلدچی مسیرهای آینده"، راهبری حرفه‌ای و قابل اعتماد در کنار ماجراجویان آینده است، این فلسفه وجودی ماست.

ماموریت ما بسط هستی شناسی، معرفت شناسی و روش شناسی آینده نگاری استراتژیک در فضای کسب و کارهای پیشروی ایرانی است و چشم انداز ما تبدیل شدن به مرجع و بازوی فکری بخش خصوصی کشور در آینده پژوهی است.